Administration och övrig personal

Kontaktuppgifter till administrativ och övrig personal på Katedralskolan i Växjö.

Biblioteket

Maria Lagerqvist

Bibliotekarie
Tel. 0470-417 47
E-post: maria.lagerqvist@vaxjo.se

Josefine Henningsson

Bibliotekarie
Tel. 0470-417 47
E-post: josefine.henningsson@vaxjo.se

Roger Lindström

Biblioteksassistent
Tel. 0470-417 47
E-post: roger.lindstrom@vaxjo.se

Elevexpedition

Hanna Blomquist

Administratör
Tel. 0470-437 56
E-post: hanna.blomquist@vaxjo.se

Fastighet

Kennert Björk

Tel: 0470-419 98
E-post: kennert.bjork@vofab.se

Kansli

Marie Arnåsen

Administratör
Tel. 0470-417 39
E-post: marie.arnasen@vaxjo.se

Mia Berg

Administratör
Tel. 0470-417 37
E-post: mia.berg@vaxjo.se

Madeleine Lindahl

Administratör
Tel. 0470-417 34
E-post: madeleine.lindahl@vaxjo.se

Eva Törn

Administratör
Tel. 0470-437 56
E-post: eva.torn@vaxjo.se

Planerare

Magnus Fransson

Tel. 0470-430 06
E-post: magnus.fransson3@vaxjo.se

Service

Tanja Lamminen

Tel. 0470-73 47 66
E-post: Tanja.Lamminen@vaxjo.se

Vaktmästeri

Mikael Christensen, Katedral

Tel. 0470-417 40
E-post: mikael.christensen@vaxjo.se

Maria Rosenkvist, Norrtull

Tel. 073-368 72 44
E-post: maria.rosenqvist@vaxjo.se

Kök

Roger Henriksson

Kökstelefon: 0470-47145
Tel. 0470-79 67 43
E-post: roger.henriksson@vaxjo.se

Kontakter

Senast uppdaterad: 12 april 2022