Kontakta Sandsbro skola

Kontaktuppgifter till personal på Sandsbro skola.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Expeditionens öppettider

Måndag-torsdag klockan 07:30-16:00
Fredag klockan 07:30-15:00

Administratör

Karolina Fagerlund
Telefon: 0470-79 62 20
E-post: karolina.fagerlund@vaxjo.se

Rektor

Charlotte Airosto
Telefon: 0470-79 62 24
E-post: charlotte.airosto@vaxjo.se

Biträdande rektor

Eva Lindh
Telefon: 0470-79 62 21
E-post: eva.lindh@vaxjo.se

Rektor förskola

Christina Wrååk
Telefon: 0470-79 62 22
E-post: christina.wraak@vaxjo.se

Fritidshem

A-huset
Telefon: 0470-79 62 33
Mobiltelefon: 070-983 40 26

C-huset
Telefon: 0470-79 62 28
Mobiltelefon: 073-368 74 73

F-huset
Telefon: 0470-79 62 27
Mobiltelefon: 073-368 74 81

Fritidsvärlden
Telefon: 0470-79 62 36
Mobiltelefon: 076-621 65 03

H-huset
Telefon: 0470-79 62 44
Mobiltelefon: 0707-93 22 87

Skolsköterska

Jenny Sjöbring
Telefon: 0470-79 62 25 - Telefontid: tisdag, onsdag och torsdag kl. 14-15.
E-post: jenny.sjobring@vaxjo.se

Bibliotekarie

Karin Torstensson
Telefon: 0470-79 62 51
E-post: karin.torstensson@vaxjo.se

Specialpedagog

Maria Åberg Medin
Telefon: 0470-436 83
E-post: Maria.aberg-Medin@vaxjo.se

Kurator

Ida Holmqvist
Epost: ida.holmqvist@vaxjo.se

Kök

Telefon: 0470-79 62 26

Kontakter

Senast uppdaterad: 12 augusti 2022