Kontakta Ringsbergskolan

Kontaktuppgifter till personal på Ringsbergskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Ringsbergskolan

Telefon: 0470-439 11

Telefontillgänglighet

Du når oss säkrast mellan klockan 06:30-08:10 samt efter klockan 14:00.

Administratör

Kristian Thomann
Telefon: 0470-79 68 21
E-post: kristian.thomann@vaxjo.se

Rektor

Susanne Randau
Telefon: 0470-419 04
E-post: susanne.randau@vaxjo.se

Fritidshem

Telefon: 0470-439 11

Vaktmästare

Melker Psajd Josefsson
E-post: melker.psajd-josefsson@vaxjo.se

Skolbibliotekarie

Eric Haraldsson
E-post: eric.haraldsson@vaxjo.se

Skolsköterska

Marie-Louise Nielsen
Telefon: 0470-437 07
E-post: marie-louise.nielsen@vaxjo.se

Kurator

Teresa Falcon
Telefon: 0470-416 68
E-post: teresa.falcon@vaxjo.se

Studie- och yrkesvägledare

Anna Sundberg
E-post: anna.sundberg@vaxjo.se

Prao-samordnare

Johan Lind
E-post: johan.lind@vaxjo.se

Kontakt

  • Ringsbergskolan

    Expedition

    0470-439 11

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Västergatan 20, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Ringsbergskolan

    Box 1222, 351 12

Skriv ut
Senast uppdaterad: 22 juni 2021
Förskola och skola