Kontakta Ljungfälleskolan

Kontaktuppgifter till personal på Ljungfälleskolan.

Frånvaroanmälan

Se Frånvaroanmälan

Kontaktuppgifter för grundskolan på Ljungfälle

Administratör
Setareh Najafidigehsara
Telefon: 0470-437 55
E-post: setareh.najafidigehsara@vaxjo.se

Rektor
Emma Linderholm
Telefon: 0470-418 56
E-post: emma.linderholm@vaxjo.se

Biträdande rektor

Jenny Cassersjö
Telefon: 0470-79 69 93
E-post: jenny.cassersjo@vaxjo.se

Kontaktuppgifter för grundsärskolan på Ljungfälle

Administratör
Sara Lojander
Telefon: 0470-73 47 10
E-post: sara.lojander@vaxjo.se

Rektor - grundsärskolan A-H
Linus Skarp
Telefon: 0470-419 21
E-post: linus.skarp@vaxjo.se

Biträdande rektor - grundsärskolan A-H
Stina Dahlström Ohlson
Telefon: 0470-79 63 65
E-post: stina.dahlstromohlson@vaxjo.se

Rektor - grundsärskolan M-Z
Emma Löfqvist
Telefon: 0470-436 90
E-post: emma.lofqvist@vaxjo.se

Biträdande rektor - grundsärskolan M-Z
Susanne Morgan
Telefon: 0470-79 61 76
E-post: susanne.morgan@vaxjo.se

Ljungfälle grundsärskola A-H

Klass 1-3A: 070-8610856

Klass 1-3B: 070-610859

Klass 1-3C: 070-8173595

Klass 1-3D: 070-9912089

Klass 4-6A: 070-9912750

Klass 4-6B: 070-9530179

Klass 4-6C: 070-9912275

Klass 4-6D: 070-9912678

Kontaktuppgifter för fritidshem - grundskolan, på Ljungfälle

Rönnen förskoleklass A-1A
Telefon: 0766-21 65 95

Aspen förskoleklass B-1B
Telefon: 0721-75 26 54, 0470-59 95 41

Björken årskurs 2
Telefon: 0709-91 24 95

Eken årskurs 3
Telefon: 0766-21 65 96

Tallen årskurs 4-6

Telefon: 0766-21 65 97

Kontaktuppgifter för fritidshem - grundsärskola A-H, på Ljungfälle

Diamanten
Telefon: 072-1631744

Safiren
Telefon: 070-9912746

Kontaktuppgifter för fritidshem - grundsärskola M-Z, på Ljungfälle

Norrskenet och Stjärnfallet
Telefon: 0470-413 95

Solstrålen
Telefon: 0470-436 28

Snöflingan
Telefon: 0470-435 59

Molnet
Telefon: 0470-469 31

Halvmånen och Nymånen
Telefon: 0470-413 91

Fullmånen
Telefon: 0470-433 24

Skolsköterska

Anna Kjellman
Telefon: 0470- 418 58
E-post: anna.kjellman@vaxjo.se

Vaktmästare

Jasmin Kolonic
Telefon: 0470-431 76

Niklas Johansson
Telefon: 0708-870 795

Kontakter

  • Ljungfälleskolan

    Expedition

    0470-437 55

    info@vaxjo.se

    Besöksadress

    Drabantvägen 4, Växjö

    Postadress

    Växjö kommun

    Ljungfälleskolan

    Box 1222, 351 12

Senast uppdaterad: 15 augusti 2022