Kulturskolans personal

Expedition

Kulturskolan, Kungsgatan 29, Växjö
Tel: 0470-417 58
E-post: kulturskolan@vaxjo.se
Kulturskolan

Kulturskolechef

Magnus Birgersson

Tel: 0470-412 15
E-post: magnus.birgersson@vaxjo.se

Biträdande kulturskolechef

Maria Brisvall

Tel: 0470-79 63 49
E-post: maria.brisvall@vaxjo.se

Administratör

Maria Rylander

Tel: 0470-417 58
E-post: maria.rylander@vaxjo.se

Personal i bokstavsordning

Amina Schlich

Teater och musikal
Tel 076-161 64 41
E-post: amina.schlich@skola.vaxjo.se 

Anders Dahlberg

Bild, animaton
Tel: 073-955 34 92
E-post: anders.dahlberg@skola.vaxjo.se

Anders Einarsson

Trumpet, trombone, valthorn, tuba
Tel: 073-705 28 75
E-post: anders.einarsson@skola.vaxjo.se

Angelica Skarphagen

Musik i klass, sång
Tel: 070-202 96 70
E-post: angelica.skarphag@skola.vaxjo.se

Anna Tornehagen

Teater, musikal
Tel: 076-621 69 55
E-post: anna.tornehagen@skola.vaxjo.se

Anna-Carin Sundén

Fiol, suzukifiol
Tel: 076-322 18 22
E-post: anna-carin.sunden@skola.vaxjo.se  

Björn Lindgren

Musik i klass, gitarr
Tel: 076-893 34 78
E-post: bjorn.lindgren@skola.vaxjo.se

Calle Bjelke

Musik i klass, musik i särskolan, kulturkul
Tel: 070-626 36 68
E-post: carl.bjelke@skola.vaxjo.se

Edgardo Gonzalez

Bild
Tel: 073-938 16 52

Emil Nordén

Gitarr
Tel: 070-954 17 87
E-post: emil.norden@skola.vaxjo.se

Erik Hallström

Elgitarr
Tel: 070-667 29 21
E-post: erik.hallstrom@skola.vaxjo.se

Felix Wallette

Teater
Tel: 076-843 28 07
E-post: felix.wallette@skola.vaxjo.se

Fredrik Eidenskog

Slagverk
Tel: 070-922 40 00
E-post: fredrik.eidenskog@skola.vaxjo.se

Gabriel Szamosi

Cello
E-post: gabriel.szamosi@skola.vaxjo.se

Görel Gårsjö

Fiol
Tel: 076-621 68 38
E-post: gorel.garsjo@skola.vaxjo.se

Hanna Fehling

Musik i klass, klarinett, saxofon, blockflöjt
Tel: 070-667 12 69
E-post: hanna.fehling@skola.vaxjo.se

Hans Parment

Animation, komposition
Tel: 070-553 25 55
hans.parment@skola.vaxjo.se

Helene Olaison

Piano
Tel: 076-621 68 36
E-post: helene.olaison@skola.vaxjo.se

Håkan Fritzson

Slagverk
Tel: 076-621 68 20
hakan.fritzson@skola.vaxjo.se

Ida Linnér

dans
Tel: 070-607 03 88
E-post: ida.linner@skola.vaxjo.se

Inger Björklund

Trumpet, valthorn, tuba
Tel: 076-621 68 22
E-post: inger.bjorklund@skola.vaxjo.se

Jan Franzén

Musik i klass, trombone, trumpet, tuba, piano
Tel: 070-352 14 28
E-post: jan.franzen@skola.vaxjo.se

Janne Heiskanen

Gitarr, elgitarr
Tel: 070-885 93 65
E-post: janne.heiskanen@skola.vaxjo.se

Johan Runesson

Gitarr, elgitarr
Tel: 070-336 97 05
E-post: johan.runesson@skola.vaxjo.se

Johan Siljedahl

Slagverk
Tel: 070-207 08 42
E-post: johan.siljedahl@skola.vaxjo.se

Jonas Stenlund

Cello, suzukicello, kontrabas
Tel: 076-621 68 37
E-post: jonas.stenlund@skola.vaxjo.se

Jonathan Ekros

Dans
Tel: 073-801 52 12
E-post: jonathan.ekros@skola.vaxjo.se

Kerstin Cedell

Bild
Tel: 076-621 68 71
E-post: kerstin.cedell@skola.vaxjo.se 

Lars Palm 

Bild, film
Tel: 073-047 37 96
E-post: lars.palm@skola.vaxjo.se

Lena Gruddpers Ahl

Teater, kulturkul
Tel: 073-948 10 38
E-post: lena.ahl@skola.vaxjo.se

Linda Sjöblom

Bild, foto
E-post: linda.sjoblom@skola.vaxjo.se 

Lisa Petersson

Sång, kör, musikal
Tel: 070-356 51 22
E-post: lisa.petersson@skola.vaxjo.se

Liv Trulsson

Dans, musikal
Tel: 070-989 07 89
E-post: liv.trulsson@skola.vaxjo.se

Lone Bakken Pilnäs

Dans, musikal
Tel: 076-088 14 62
E-post: lone.bakken-pilnas@skola.vaxjo.se 

Lovisa Pallon

Sång, kör, musikal
Tel: 070-732 64 03
E-post: lovisa.pallon@skola.vaxjo.se

Maja Lundbeck

Sång, kör
Tel: 076-621 68 46
E-post: maja.lundbeck@skola.vaxjo.se

Malin Svejebäck

Tvärflöjt
Tel: 076-621 68 51
E-post: malin.svejeback@skola.vaxjo.se

Markus Thorssell

Piano, sång
Tel: 073-923 73 99
E-post: markus.thorssell@skola.vaxjo.se 

Maria Eriksson

Piano, kulturkul
Tel: 076-621 68 29
E-post: maria.eriksson@skola.vaxjo.se

Matilda Bremer

Blockflöjt
Tel: 070-736 62 32
E-post: matilda.bremer@skola.vaxjo.se

Mikael Bremer

Gitarr
Tel: 070-735 19 39
E-post: mikael.bremer@skola.vaxjo.se

Nina Ivarsson

Musik i klass, sång, piano, tvärflöjt
Tel: 073-357 80 56
E-post: nina.ivarsson@skola.vaxjo.se

Olle Norén

Gitarr
Tel: 070-389 57 23
E-post: olle.noren@skola.vaxjo.se

Patrik Wikström

Piano
Tel: 073-058 71 39
E-post: patrik.wikstrom@skola.vaxjo.se

Per-Magnus Ekström

Piano, musikteori
Tel: 076-621 68 34
E-post: per.ekstrom@skola.vaxjo.se

Ramona Stasai Elmros

Dans
Tel: 070-459 82 80
E-post: ramona.stasaielmros@skola.vaxjo.se 

Robert Widmark

Slagverk
Tel: 070-291 53 31
E-post: robert.widmark@skola.vaxjo.se

Sara Backman

(Tjänsledig) Dans
Tel: 070-418 24 18
E-post: sara.backman@skola.vaxjo.se

Simon Haptén

Elbas
Tel: 073-033 63 26
E-post: simon.hapten@skola.vaxjo.se

Kristina Paul

Altfiol, fiol
Tel: 076-621 68 35
E-post: kristina.paul@skola.vaxjo.se

Sven Torstensson

Piano
Tel: 070-655 13 11
E-post: sven.torstensson@skola.vaxjo.se

Thomas Elenvik

Slagverk
Tel: 070-310 60 02
E-post: thomas.elenvik@skola.vaxjo.se 

Ulrik Ingmarson

Piano, klarinett, saxofon
Tel: 076-621 68 17
E-post: ulrik.ingmarson@skola.vaxjo.se 

Ulrika Rönmark

Fiol
Tel: 076-621 68 40
E-post: ulrika.ronmark@skola.vaxjo.se 

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 17 oktober 2017
Förskola och skola