Lärare

Alla e-postadresser slutar på @vaxjo.se om det inte står något annat.

Aggerstam, Gunnel

Biologi, Kemi, Naturkunskap
E-post: gunnel.aggerstamgustafsson@vaxjo.se
Tel: 0470-417 52 

Al-Salihi, Raed

Studiehandledare - Matematik
E-post: raed.al-salihi@vaxjo.se
Tel: 0470-417 49

Andersson, Ann-Kristin

Bild
E-post: ann-kristin.andersson@vaxjo.se
Tel: 0470-436 74

Andersson, Björn

Samhällskunskap
E-post: bjorn.andersson@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Andersson, Yvonne

Biologi, Naturkunskap
E-post: yvonne.andersson@vaxjo.se
Tel: 0470-410 29

Arvidsson, Lars

Lektor i Geografi, Samhällskunskap
E-post: lars.arvidsson@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Axelsson, Daniel

Historia
E-post: daniel.axelsson@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Belo da Silva, Jenny

Idrott, Ledarskap och organisation
E-post: jenny.belodasilva@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Bengtsson, Anna

Fysik, Lektor i Matematik, TOK
E-post: anna.bengtsson4@vaxjo.se
Tel: 0470-439 15

Bengtsson, Patrik

Geografi, Religion, IKT
E-post: patrik.bengtsson@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Berg, Maria

Fysik, Matematik
E-post: maria.berg@vaxjo.se
Tel: 0470-439 15

Binkemo, Lars

Företagsekonomi
E-post: lars.binkemo@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Björnsson, Elisabet 

Idrott
E-post: elisabeth.bjornsson@vaxjo.se

Bonell, Marie

Historia, Svenska
E-post: marie.bonell@vaxjo.se
Tel: 0470-419 96

Bäckblom, Johanna 

Kommunikation, Svenska
E-post: johanna.backblom@vaxjo.se

Carling, Svante

Fysik, Matematik
E-post: svante.carling@vaxjo.se
Tel: 0470-439 15

Cook, William 

Engelska
E-post: william.cook@vaxjo.se

Danielsson, Anette

Biologi, Matematik
E-post: anette.danielsson@vaxjo.se
Tel: 0470-410 29

Djahanpanah, Simine

Engelska, Lektor i Franska
E-post: simine.djahanpanah@vaxjo.se
Tel: 0470-414 78

Drifalk, Rickard

Engelska, Matematik
E-post: rickard.drifalk@vaxjo.se
Tel: 0470-410 29

Einarson, Ulrica

Fysik, Matematik
E-post: ulrica.einarson@vaxjo.se
Tel: 0470-439 15
Tjänstledig. 

Ejderstedt, Patrik

Geografi, Historia
E-post: patrik.ejderstedt@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Eklund, Anna

Dans
E-post: anna.eklund@vaxjo.se
Tel: 0470-419 72

Ekroth, Isak

Filosofi, Svenska
E-post: isak.ekroth@vaxjo.se
Tel: 0470-439 13

 

Franklin Nordin, Elizabeth

Ledarskap och organisation, Psykologi
E-post: elizabeth.franklinnordin@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Fransson, Anders

Engelska, Filosofi, Svenska
E-post: anders.fransson@vaxjo.se
Tel: 0470-419 99

Franzén, Henrik

Fysik, Matematik
E-post: henrik.franzen@vaxjo.se
Tel: 0470-439 15

Granlund, Jessica

Engelska, Svenska
E-post: jessica.granlund@vaxjo.se
Tel: 0470-79 68 79

Göransson, Henrik

Bild
E-post: henrik.goransson@vaxjo.se
Tel: 0470-413 43

Hallström, Erik

Musik
E-post: erik.hallstrom@vaxjo.se
Tel: 0470-418 45

Hammaräng, Marie

Idrott, Matematik
E-post: marie.hammarang@vaxjo.se
Tel: 0470-417 50

Hasselby, Charlotta

Företagsekonomi, Samhällskunskap
E-post: charlotta.hasselby@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Holmström, Simon tjl lå 17/18

Fysik, Matematik
E-post: simon.holmstrom@vaxjo.se
Tel: 0470-439 15

Håkansson, Ola tjl lå 17/18

Engelska, Kinesiska, Svenska
E-post: ola.hakansson@vaxjo.se
Tel: 0470-419 73

Högstedt, Katrin

Samhällskunskap, Sociologi
E-post: katrin.hogstedt@vaxjo.se
Tel: 0470-43753

Högvall, Daniel

Juridik
E-post: daniel.hogvall@vaxjo.se

Jansson, Johanna 

Matematik
E-post: johanna.jansson@vaxjo.se

Johansson, Paul

Historia, Svenska, TOK
E-post: paul.johansson2@vaxjo.se
Tel: 0470-414 79

Johansson-Munther, Gunnel

Religion, Svenska
E-post: gunnel.johanssonmunther@vaxjo.se
Tel: 0470-417 27

Jonsson, Ylva

Spanska, Tyska
E-post: ylva.jonsson3@vaxjo.se
Tel: 0470-417 56

Karlsson, Elisabet

Engelska, Svenska
E-post: elisabet.karlsson@vaxjo.se
Tel: 0470-419 73

Karlsson, Jan-Åke

Filosofi, Historia
E-post: jan-ake.karlsson@vaxjo.se
Tel: 0470-419 99

Karlsson, Lars

Psykologi, Samhällskunskap
E-post: lars.karlsson3@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Karlström, Nina

Engelska, Lektor i Tyska
E-post: nina.karlstrom@vaxjo.se
Tel: 0470-419 73

Kennedy, Gilles

Engelska, Teater, IB Diploma Programme-Koordinator
E-post: gilles.kennedy@vaxjo.se
Tel: 0470-41795

Kjällbring, Fredrik

Filosofi, Historia, Kulturhistoria, Religion
E-post: fredrik.kjallbring@vaxjo.se
Tel: 0470-419 99

Klasson, Ingrid ”Trulls”

Teater, CAS
E-post: ingrid.klasson@vaxjo.se
Tel: 0470-435 34

Kober, Kristina

Svenska, Tyska
E-post: kristina.kober@vaxjo.se
Tel: 0470-414 78

Koch, Annette tjl lå 17/18

Engelska, Franska
E-post: annette.koch@vaxjo.se
Tel: 0470-414 78

Kämpe, Åsa

Fysik, Matematik
E-post: asa.kampe@vaxjo.se
Tel: 0470-410 29

Lahdo, Samira

Arabiska
E-post: samira.lahdo@utb.vaxjo.se
Tel: 0470-437 54

Larsson, Olle

Lektor i Historia, TOK
E-post: olle.larsson@vaxjo.se
Tel: 0470-414 79

Lekman, Evelina

Franska, Spanska
E-post: evelina.lekman@vaxjo.se
Tel: 0470-417 56

Lihne, Linda 

Företagsekonomi, Idrott
E-post: linda.lihne@vaxjo.se

Lindblad, Annelie

Musik
E-post: annelie.lindblad@vaxjo.se
Tel: 0470-418 45

Lindman, Jennie

Naturkunskap
E-post: jennie.lindman@vaxjo.se

Lindell, Torbjörn tjl ht17

Lektor i Biologi och Naturkunskap
E-post: torbjorn.lindell@vaxjo.se
Tel: 0470-417 52

Lundgren, Linda

Textil/Design
E-post: linda.lundgren.lunden@utb.vaxjo.se

Löwenadler, Annika

Dans, Musik
E-post: annika.lowenadler@vaxjo.se
Tel: 0470-419 72

Magnusson, Hanna

Franska, Svenska
E-post: hanna.magnusson@vaxjo.se
Tel: 0470-437 54

Marten, Barbara

Svenska som andraspråk, Tyska
E-post: barbara.marten@vaxjo.se
Tel: 0470-419 73

Meddeb, Marie

Religion, Svenska
E-post: marie.meddeb@vaxjo.se
Tel: 0470-419 96

Newkumet, David

Musik
E-post: david.newkumet@vaxjo.se
Tel: 0470-418 45

 

Nilsson, Hasse

Idrott
E-post: hans.nilsson@vaxjo.se
Tel: 0470-417 50, 0470-419 80

Nilsson, Heléne

Kemi, Matematik
E-post: helene.nilsson@vaxjo.se
Tel: 0470-439 15

Nilsson, Johan

Historia, Svenska
E-post: johan.nilsson@vaxjo.se
Tel: 0470-414 79

Nilsson (fd Strandquist), Liselott 

Latin, Svenska
E-post: liselott.strandquist@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Nyhlén, Sofie

Engelska, Samhällskunskap
E-post: sofie.nyhlen@vaxjo.se
Tel: 0470-437 54

Nystedt, Sofi

Engelska, Matematik
E-post: sofi.nystedt@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Ohlson, Mikael

Lektor i Samhällskunskap
E-post: mikael.ohlson@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Olsson, Anne

Biologi, Lektor i Kemi
E-post: anne.olsson@vaxjo.se
Tel: 0470-417 54

Oskarsson, Jonas

Biologi, Naturkunskap
E-post: jonas.oskarsson@vaxjo.se
Tel: 0470-417 52

Pettersson, Ingmar

Fysik, Matematik
E-post: ingmar.pettersson@vaxjo.se
Tel: 0470-417 53

Pozar, Selma

Bosniska, Kroatiska, Serbiska
E-post: selma.pozar@skola.vaxjo.se
Tel: 0470-437 54

Prag Lundén, Madeleine

Franska, Religion
E-post: madeleine.praglunden@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Quintero Tovar, Anna

Juridik, Spanska
E-post: anna.quinterotovar@vaxjo.se
Tel: 0470-417 56

Rubenson, Andreas

Samhällskunskap, Historia, Religion och Filosofi
E-post: andreas.rubenson@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Sagemo, Kim

Kemi, Matematik
E-post: kim.sagemo@vaxjo.se
Tel: 0470-417 54

Sandvall, Olle

Filosofi, Psykologi, Religion
E-post: olle.sandvall@vaxjo.se
Tel: 0470-411 63

Schantz, Erik von

Konst och kultur, Svenska
E-post: erik.von.schantz@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Sköld, Michaela

Engelska, Italienska tjl ht 16
E-post: michaela.skold@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Nilsson (fd Strandquist), Liselott

Latin, Svenska
E-post: liselott.strandquist@vaxjo.se
Tel: 0470-419 68

Sturesson, Lennart

Lektor i Fysik, Matematik
E-post: lennart.sturesson@vaxjo.se
Tel: 0470-417 53

Svensson, Anton

Svenska som andraspråk, Historia
E-post: anton.svensson4@utb.vaxjo.se

Svensson, Eva

Idrott, CAS
E-post: eva.svensson4@vaxjo.se
Tel: 0470-417 50, 0470-419 80

Svensson, Henrik

Engelska, Svenska
Tel: 0470-437 54

Svensson, Johannes tjl ht 17

Samhällskunskap
E-post: johannes.svensson@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Swalling, Lars

Engelska, Svenska
E-post: lars.swalling@vaxjo.se
Tel: 0470-79 68 79

Thomsen, Yvonne

Svenska, Tyska
E-post: yvonne.thomsen@vaxjo.se
Tel: 0470-419 73

Thörne, Karoline 

Speciallärare
E-post: karoline.thorne@vaxjo.se 
Tel: 0470-414 58  

Trulsson, Linnéa 

Lärare Svenska
E-post: linnea.trulsson@vaxjo.se
Tel: 0470-439 13

Tönnervall Laestadius, Anneli

Naturkunskap
E-post: anneli.laestadius@vaxjo.se
Tel: 0470-417 52

Vannestål, Anders 

Engelska, Svenska
E-post: anders.vannestal@vaxjo.se

Vareman, Lisa

Dans
E-post: lisa.vareman@vaxjo.se
Tel: 0470-419 72

Vasko, Vija

Teater
E-post: vija.vasko@vaxjo.se
Tel: 0470-419 72

Velic, Jasmina tjl lå 17/18

Svenska som andraspråk
E-post: jasmina.velic@vaxjo.se

Wallin, Johan

Musik
E-post: johan.wallin@utb.vaxjo.se
Tel: 0470-419 16

 

Wilhelmsson Ann-Sofie

Speciallärare
E-post: ann-sofie.wilhelmsson@vaxjo.se
Tel: 0470-417 48

Winnberg, Jakob tjl lå 17/18

Lektor i Engelska
E-post: jakob.winnberg@vaxjo.se
Tel: 0470-419 73

Wåhlin, Hanna

Musik
E-post: hanna.wahlin@vaxjo.se
Tel: 0470-418 45

 

Yamashita Martin, Tomoko

Japanska
E-post: tomoko.yamashitamartin@vaxjo.se
Tel: 0470-437 54

Zetterholm, Dag

Idrott
E-post: dag.zetterholm@vaxjo.se
Tel: 0470-417 50, 0470-419 80

Åberg Magnus

Musik
E-post: magnus.aberg3@vaxjo.se
Tel: 0470-419 16

Åberg, Martin

Historia, Samhällskunskap
E-post: martin.aberg@vaxjo.se
Tel: 0470-437 53

Österström, Ola

Lektor i Biologi, Geografi, Naturkunskap
E-post: ola.osterstrom@vaxjo.se
Tel: 0470-417 52

Kontakt

Skriv ut
Senast uppdaterad: 16 oktober 2017
Förskola och skola